Strong główna Galeria Anna Forycka-Putiatycka

Anna Forycka-Putiatycka

Anna Forycka-Putiatycka jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz IAA/A/AP – UNESCO. Założycielka Grupy Twórczej SYMFONIA przy Okręgu Warszawskim ZPAP oraz członek innych Grup Twórczych działających przy OW ZPAP takich jak: PositiveArt, Grupa Hoovera, Międzynarodowy Ruch Artystyczny INTERFERENCE.

Przebywając w Stacji Naukowej PAN a potem w Bibliotece Polskiej w Paryżu oraz pracując w Galeriach na Saskiej Kępie, a także prowadząc przez wiele lat Salon artystyczno-kulturalny „Souvenir Napoléonien” w pełni uświadomiła sobie jak ważną rolę w życiu człowieka może odgrywać sztuka, a szerzej kultura. Będąc artystą łatwiej jest przekazać swoje powołanie następnym pokoleniom.

Umiejętności malarskie Anna Forycka-Putiatycka zdobyła w pracowniach prof. Tadeusza Brzozowskiego i prof. Andrzeja Kurzawskiego w PWSSP w Poznaniu.

W swojej twórczości koncentruje się na przekazaniu emocji związanych z przeżyciami i obserwacją natury. Aby osiągnąć zamierzony cel wykorzystuje różne środki wyrazu począwszy od realizmu, aż do abstrakcji. Posługuje się różnorodnymi technikami. Jej obrazy wyrażają osobisty stosunek do tego, co tworzy; jest to projektowanie ducha na powstającą materię dzieła. W malarstwie podejmuje cykle tematyczne – stopniowo odchodzi, od modela, starając się wydobyć poprzez gest artystyczny piękno nowego wyrazu, wywodzące się z tradycji sztuki.