V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Przedsiębiorczość rodzinna to temat, który musi wzbudzać zainteresowanie nie tylko pomiędzy naukowcami, badaczami, doradcami praktykami biznesu i ustawodawcą, ale także wśród społeczeństwa. Rodzinny kapitał buduje silny fundament dla dalszego rozwoju polskiego biznesu. Rodzinne firmy są, jak pokazują to badania, bardziej odpowiedzialne społecznie.

Badania pokazują również, że firmy rodzinne w porównaniu z firmami nie rodzinnymi tworzą więcej miejsc pracy, osiągają lepsze wyniki i mają większe szanse na przetrwanie kryzysów. Patrząc na liczby firmy rodzinne stanowią ok 36% wszystkich przedsiębiorstw, czyli jest ich ok 220 tysięcy. Szacuje się, że firmy rodzinne generują ok 10% polskiego PKB, oraz zatrudniają ok 1,3 mln pracowników. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej firm rodzinnych nie tylko przetrwało sukcesję, ale z sukcesem rozwijały się na rynkach polskich i zagranicznych.

Tematem tegorocznego Kongresu jest „Moc drzewa genealogicznego – siła relacji rodzin biznesowych”. Podczas tego dwudniowego wydarzenia (19 – 20 marca 2018 r.) wystąpią prelegenci i paneliści m.in:

• Antoine Mayaud – Grupa Mulliez – Historia Firmy Rodzinnej Mulliezów – Jak stymulować przedsiębiorczość w firmie rodzinnej
• dr Adam Mokrysz – Mokate – Odwaga patrzenia w przyszłość – wartości nowego pokolenia firmy Mokate S.A.
• prof. Peter May – Peter May Family Business Consulting – Wygrywające strategie w turbulentnym otoczeniu
• Jan Kolański – Colian/Jutrzenka – Firma rodzinna Colian a zmiany w kulturze organizacyjnej
• Tomasz Domogała – TDJ/Famur – W firmie rodzinnej z własnymi marzeniami. Dywersyfikacja działalności sposobem na sukcesje z pasją.
• Zbigniew i Michał Leszek – Lechpol/Kruger&Matz – Niedaleko pada smartfon od jabłoni – dwa pokolenia rodziny Leszków
• dr Zbigniew Inglot (INGLOT), Marek Piechocki (LPP) – Panel przedsiębiorców rodzinnych,
a także prof. Andrzej Blikle, Henryk Orfinger (Dr Irena Eris), Monika Siecińska – Jaworowska (Suempol), Wojciech Wróbel (Grupa Wróbel) i wielu innych!

Po zakończeniu pierwszego dnia Kongresu, podczas gali jedna z firm podpisze swoją Konstytucję Firmy Rodzinnej. Artventure jest partnerem tego wydarzenia.

Organizatorem Kongresu jest Instytut Biznesu Rodzinnego, który powstał w Poznaniu w 2011 roku. Działa na zasadach non-profit, by wspierać polskich przedsiębiorców rodzinnych, badaczy zajmujących się szeroko pojętą tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Skupia wokoło siebie grono ekspertów. Instytut Biznesu Rodzinnego jest Centrum Wiedzy o firmach rodzinnych.

Więcej o Konkresie TUTAJ