Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in /artventure.com.pl/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/src/Controller/Controller.php on line 2062

Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in /artventure.com.pl/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/src/Controller/Controller.php on line 2062

Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in /artventure.com.pl/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/src/Controller/Controller.php on line 2062
ARTVENTUREWarsaw by Art – wydarzenie kulturalne stolicy z udziałem galerii niezależnych
Loading Events
  • This event has passed.
  • Start22/09/2017 - 11:00

  • Koniec24/09/2017 - 21:00

  • Miejsce

  • Cena

  • RejestracjaZarejestruj się

Warsaw by Art – wydarzenie kulturalne stolicy z udziałem galerii niezależnych

Warsaw by Art to z założenia cykliczne wydarzenie kulturalne stolicy. Jego pierwsza edycja będzie miała miejsce w dniach 22–24 września. Projekt powstał z potrzeby solidarności wśród osób i instytucji działających na rynku sztuki; jest inicjatywą właścicieli i kuratorów warszawskich galerii sztuki przy aktywnym współudziale osób zaangażowanych w kształtowanie wizerunku i treści współczesnej kultury polskiej. Biorą w nim udział zarówno galerie prywatne jak również galerie o charakterze społecznym, a także instytucje związane z życiem kulturalnym stolicy. Bogaty program trzydniowego wydarzenia skierowany jest do wszystkich odbiorców sztuki. Na wszystkie imprezy i wystawy wstęp wolny.

Wspólny cel to szeroko pojęta promocja sztuki współczesnej oraz demokratyzacja życia kulturalnego stolicy. Organizatorzy chcą poddać rewizji stereotypy związane z galeriami i życiem artystycznym w Warszawie oraz pragną wykazać, że istnieje w mieście platforma dla prezentacji ogromnie różnorodnej oferty artystycznej.
Celem dla galerii, które z punktu widzenia rynkowego są dla siebie konkurencyjne, jest wypracowanie modelu współpracy poprzez który możliwe będzie wykazanie,  że istnieje w mieście platforma dla prezentacji ogromnie różnorodnej oferty artystycznej. Ważne jest budowanie rynku sztuki, podnoszenie jego jakości, rozszerzanie zasięgu oraz konstruowanie jego zaplecza społecznego, intelektualnego i artystycznego.

Wydarzenie Warsaw by Art ma przyczyniać się do umacniania lub kreowania potrzeby i zwyczaju na odwiedzanie galerii i instytucji prezentujących wystawy współczesnych artystów. W dłuższej perspektywie ważne jest promowanie modelu postawy społecznej wyrażającej troskę, dbałość, a także odpowiedzialność za kształt i jakość sztuki.

Podczas wrześniowego weekendu, wszystkie galerie biorące udział w projekcie otwarte będą w godzinach 11–21, a każda z nich, oprócz wystaw, zaoferuje gościom spotkania z artystami, kuratorami i właścicielami, a także wydarzenia specjalne, takie jak: wernisaże, happeningi, pokazy, projekcje filmów, dyskusje panelowe. Warsaw By Art w swoim założeniu jest projektem otwartym, który zakłada wpisanie się w stały kalendarz stołecznych imprez kulturalnych. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że ta inicjatywa zainteresuje wszystkich odbiorców sztuki by wspólnie przyczynić się do znacznego wzbogacenia warszawskiej oferty kulturalnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia do wszystkich galerii jest bezpłatny.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie katalog, na który składać się będą wybrane prace artystów, reprezentowanych przez poszczególne galerie. Stworzona została strona Warsaw by Art na Facebooku oraz witryna internetowa warsawbyart.pl. Informacje w internecie będą na bieżąco aktualizowane także po zakończeniu weekendowego wydarzenia. W ten sposób odbiorcy sztuki będą mogli w jednym miejscu odnaleźć aktualne informacje o tym, co tworzy warszawską ofertę kulturalną i jego dynamikę. Zwiedzanie galerii ma ułatwić mapa umieszczona w Google oraz szczegółowy program wydarzeń towarzyszących.

Galerie biorące udział w wydarzeniu Warsaw by Art.
101 Projekt
81 Stopni
Apteka Sztuki
aTak
Bohema
Galeria Delfiny
Galeria Ether
Galeria Fibak
Galeria Grafiki i Plakatu
Galeria Korekta
Milano
Galeria Mostra
Piękna Gallery
Galeria Sztuki Po Prawej Stronie Wisły
Pragaleria
Prom Kultury Saska Kępa
Stalowa
Wejście przez sklep z platerami
Alfa Studio
Centrum Promocji Kultury Praga Południe

ARTVENTURE jest partnerem wydarzenia Warsaw by Art.

Gdzie znaleźć informacje o wydarzeniu:
– Strona Facebook
Mapa Google

Venue

Warszawskie Galerie Niezależne
Warszawa, Polska
+ Google Map
Strona:
www.facebook.com/warsawbyart
Mapa wydarzenia